Dahua DHI-LM22-B201DW 21.45 inch FHD Monitor
0৳
Ex Tax: 0৳
  • Stock: Out Of Stock
  • Brand: Dahua
  • Model: DHI-LM22-B201DW
  • SKU: DHI-LM22-B201DW
2520 views
It is requested to know about the stock and delivery of the product before ordering
Model
Brand Dahua
Model DHI-LM22-B201DW
Color White
Display
Panel IPS
Response Time 1ms
Screen Size 21.45″
Resolution 1920×1080 (FHD)
Aspect Ratio 16:9
Brightness 250 cd/㎡(max)
Viewing Angle 178°(H)/178°(V)
Refresh Rate 100Hz (max)
Backlight LED
Contrast Ratio 1000:1
Audio/Video Features
Speakers 1Wx2
Physical Specification
Weight Net Weight: 2.18kg (4.8lb); Gross Weight: 3.12 kg (6.9lb)
Dimension 492.7×284.0x48.4mm (20“x11.2”x1.9”) [Without Stand]
Power
Power Supply DC 12V
Power Consumption 22W
Signals
Input VGA×1, HDMI×1
Output No
Key Features:
  • Superb Visual Performance:
    1. 100Hz refresh rate for smooth and fluid motion, ideal for gaming and multimedia.
    2. 1ms (GTG) response time minimizes motion blur for a sharp and responsive experience.
    3. High fidelity digital processing ensures brilliant and vivid colors.
  • Sleek and Stylish Design:
    1. Ultra-narrow bezel for a modern and immersive look.
    2. Elegant appearance with a metal base.
    3. Light and cost-effective plastic housing.
  • Versatile Connectivity:
    1. Supports multiple signal inputs including HDMI and VGA.
  • Comfortable Viewing:
    1. Physical button control mode for easy adjustments.
    2. Low energy consumption for long-lasting use.
    3. Anti-blue light design helps protect your eyes from strain.
Write a review
Note: HTML is not translated!
Bad Good
What is the Dahua DHI-LM22-B201DW 21.45 inch FHD Monitor price in bd 2026?