Dahua DHI-LM27-B221S 27 inch FHD IPS Monitor
0৳
Ex Tax: 0৳
  • Stock: Out Of Stock
  • Brand: Dahua
  • Model: DHI-LM27-B221S
  • SKU: DHI-LM27-B221S
3202 views
It is requested to know about the stock and delivery of the product before ordering
  • Resolution: IPS FHD (1920x1080)
  • Display: IPS, 144Hz, 1 ms MPRT
  • Ports: DP1.4×1, HDMI ×1, Audio out
Model
Brand Dahua
Model DHI-LM27-B221S
Color Black
Display
Panel IPS
Display Type E-LED Backlit Display
Response Time 1ms
Screen Size 27″
Resolution 1920 (H) × 1080 (V)
Aspect Ratio 16:9
Brightness 300 cd/m² (typ.)
Viewing Angle 178°(H)/178°(V)
Refresh Rate 144Hz
Backlight E-LED
Contrast Ratio 1000:1
Color Support 85% NTSC
Connectivity
HDMI Yes
Display Port Yes
Physical Specification
Weight 3.7kg
Dimension 614.3 mm × 366.8 mm × 57.2 mm(without wall-mount bracket)
Tilt -5°±2°/20°±2°
Power
Power Consumption 21 W (basic), 25 W (typ.), 35 W (max)
Audio & Microphone
Built-in Speaker Yes
Warranty & Others
Warranty 3 Years
  1. The 144Hz refresh rate provides an instant, tangible improvement in image smoothness;
  3. Wide color gamut, 85% NTSC, It meets the designer's demand of image texture;
  4. 1ms fast response time with no image blurring or ghosting;
  5. Low blue light technology can support a comfortable viewing experience;
Write a review
Note: HTML is not translated!
Bad Good
What is the Dahua DHI-LM27-B221S 27 inch FHD IPS Monitor price in bd 2026?