Dahua DHI-LM27-E230C 27 inch FHD Monitor
-3 %
26,200৳
27,000৳
Ex Tax: 26,200৳
  • Stock: In Stock
  • Brand: Dahua
  • Model: DHI-LM27-E230C
  • SKU: DHI-LM27-E230C
2937 views
It is requested to know about the stock and delivery of the product before ordering
  • Resolution: FHD (1920 x 1080)
  • Display: VA, 180Hz, 1ms(MPRT)
  • Ports: DP1.2×1, HDMI 1.4×2, Audio out×1
Model
Brand Dahua
Model DHI-LM27-E230C
Color Black
Display
Panel VA
Response Time 1ms (OD)
Screen Size 27″
Resolution 1920×1080
Aspect Ratio 16:9
Brightness 250nits(typ)
Viewing Angle 178°(H)/178°(V)
Refresh Rate 180Hz
Backlight E-LED
Contrast Ratio 3000:1
Color Support 99% sRGB, 85% NTSC, 90% DCI-P3, 84% Adobe RGB
Connectivity
Interface DP1.2×1,HDMI 1.4×2,Audio out×1
Power
Power Supply DC 12V 3A
Warranty & Others
Warranty 3 Years
Feature
  2. The 1920*1080 resolution produces clearer and more vivid pictures;
  3. VA panel for wide viewing angles with 3-sided frameless design;
  5. The 180Hz high refresh rate enables you to aim at the target more quickly, eliminates picture lagging, and helps you to aim at the target faster;
  6. Adaptive sync can effectively solve picture lagging and tearing
Write a review
Note: HTML is not translated!
Bad Good
What is the Dahua DHI-LM27-E230C 27 inch FHD Monitor price in bd 2026?
The latest price of Dahua DHI-LM27-E230C 27 inch FHD Monitor in Bangladesh is 26,200৳. You can buy the Dahua DHI-LM27-E230C 27 inch FHD Monitor at best price from our website or visit any of our showrooms.