Dahua DHI-LM43-F400 43 inch UHD LED Monitor
0৳
Ex Tax: 0৳
  • Stock: Upcoming
  • Brand: Dahua
  • Model: DHI-LM43-F400
  • SKU: DHI-LM43-F400
5766 views
It is requested to know about the stock and delivery of the product before ordering
  • Resolution: 4K UHD (3840×2160)
  • Display: IPS DLED, 60Hz, 8ms (typ.)
  • Ports: HDMI 2.0, VGA, USB 2.0, Audio, RJ45
  • Features: Built-in Speaker, VESA Wall Mount
Model
Brand Dahua
Model DHI-LM43-F400
Color Black
Display
Response Time 8ms
Screen Size 43″
Resolution 3840×2160 (UHD)
Aspect Ratio 16:9
Brightness 400cd/㎡
Viewing Angle 178°(H)/178°(V)
Refresh Rate 60Hz
Backlight DLED
Contrast Ratio 1200:1
Warranty & Others
Warranty Details 3 Years
Power
Power Supply AC100~240V
Signals
Input HDMI ×3, USB ×1,
Output Speaker×2 6W ,Earphone×1
Key Features:
Bad Good
What is the Dahua DHI-LM43-F400 43 inch UHD LED Monitor price in bd 2026?
The latest price of Dahua DHI-LM43-F400 43 inch UHD LED Monitor in Bangladesh is 0৳. You can buy the Dahua DHI-LM43-F400 43 inch UHD LED Monitor at best price from our website or visit any of our showrooms.