PC Power PCG24F120U 23.8 Inch FHD 120Hz IPS Monitor
0৳
Ex Tax: 0৳
  • Stock: Out Of Stock
  • Brand: PC Power
  • Model: PCG24F120U
  • SKU: PCG24F120U
4129 views
It is requested to know about the stock and delivery of the product before ordering
  • Resolution: FHD (1920×1080)
  • Display: IPS, 120Hz, 5ms
  • Ports: 1x HDMI, 1x VGA
  • Features: VESA Mounting, Low Blue Light, flicker-free
Basic Info
Brand PC Power
Model PCG24F120U
Color Black
Details
VESA 100*100mm
Display
Color Gamut 72% NTSC, 100% sRGB
Panel IPS
Display Type FHD Display
Response Time 5ms
Screen Size 23.8 lnch
Resolution 1920x1080
Aspect Ratio 16:9
Brightness 250cd/m2
Viewing Angle 178(H)/178(V)
Refresh Rate 120Hz
Contrast Ratio 1500:1
Color Support 16.7M
Features
Power Supply External power Supply 12V/2.5A
Connectivity
VGA 1 x VGA
HDMI 1 x HDMI
Warranty & Others
Warranty 3 Years
Audio/Video Features
Speakers No
Low Blue Light Yes
Physical Specification
Tilt -5∘~ 15∘
Power
Power Consumption ≤30W
Write a review
Note: HTML is not translated!
Bad Good
What is the PC Power PCG24F120U 23.8 Inch FHD 120Hz IPS Monitor price in bd 2026?