Dahua DHI-LM24-P301A 24 inch QHD Monitor
-7 %
32,500৳
34,800৳
Ex Tax: 32,500৳
  • Stock: In Stock
  • Brand: Dahua
  • Model: DHI-LM24-P301A
  • SKU: DHI-LM24-P301A
3185 views
It is requested to know about the stock and delivery of the product before ordering
  • Resolution: 2K QHD (2560x1440)
  • Display: IPS, 75Hz, 6ms
  • Ports: DP1.4×1, HDMI 2.1×1, Type-C ×1, Audio output x 1
Model
Brand Dahua
Model DHI-LM24-P301A
Color Black
Display
Panel IPS
Response Time 6ms (OD on)
Screen Size 23.8″
Resolution 2560×1440
Aspect Ratio 16:9
Brightness 320nits(typ)
Viewing Angle 178°(H)/178°(V)
Refresh Rate 75Hz
Backlight E-LED
Contrast Ratio 1000:1
Color Support 99% sRGB, 120% NTSC, 98% DCI-P3, 93% Adobe RGB
Connectivity
Interface DP1.4×1,HDMI 2.1×1,Type C 65W×1,Audio out×1
Power
Power Supply AC 100-240V~,50/60Hz,2.0A
Warranty & Others
Warranty 3 Years
Features:
  1. The 2560*1440 resolution produces clearer and more vivid pictures;
  2. IPS panel for wide viewing angles with 3-sided frameless design;
  3. 178°H/178°V extra-wide viewing angle for overall viewing performance;
  4. Wide color gamut:99% sRGB, 120% NTSC, 98% DCI-P3,
  5. Rich interfaces, 65W type-C can support reverse charging;
  6. 6ms fast response time with no image blurring or ghosting.
  7. Supporting PIP/PBP to display the screens of two devices on the display simultaneously.
  8. The angle can be adjusted to meet different needs.
Write a review
Note: HTML is not translated!
Bad Good
What is the Dahua DHI-LM24-P301A 24 inch QHD Monitor price in bd 2026?
The latest price of Dahua DHI-LM24-P301A 24 inch QHD Monitor in Bangladesh is 32,500৳. You can buy the Dahua DHI-LM24-P301A 24 inch QHD Monitor at best price from our website or visit any of our showrooms.