Dahua DHI-LM27-B201E 27 Inch FHD IPS Monitor
0৳
Ex Tax: 0৳
  • Stock: Out Of Stock
  • Brand: Dahua
  • Model: DHI-LM27-B201E
  • SKU: DHI-LM27-B201E
4606 views
It is requested to know about the stock and delivery of the product before ordering
  • Resolution: FHD(1920×1080)
  • Display: IPS, 100Hz, 7ms
  • Ports: VGA×1, HDMI×1, DPx1, Audio output x 1
  • Features: Low Blue Light, VESA wall mount
Model
Brand Dahua
Model DHI-LM27-B201E
Color Black
Display
Panel IPS
Response Time 7ms (OD)
Screen Size 27”
Resolution 1920×1080
Aspect Ratio 16:9
Brightness 300 cd/㎡(max)
Viewing Angle 178°(H)/178°(V)
Refresh Rate 100Hz (max)
Backlight LED
Contrast Ratio 1000:1
Physical Specification
Weight Net Weight : 4.12kg (9.1lb); Gross Weight : 5.8kg (12.8lb)
Dimension Dimension(W×H×D): 612×364.4×40.2mm(24.1“x14.4”x1.6”)(with stand) Package(W×H×D): 705x113x472mm(27.8“x4.5”x18.6“)
Power
Power Supply DC 12V
Power Consumption 36W