Dahua DHI-LM27-U401A 27 inch UHD 4K Bezel Less Monitor
0৳
Ex Tax: 0৳
  • Stock: Out Of Stock
  • Brand: Dahua
  • Model: DHI-LM27-P301A
  • SKU: DHI-LM27-P301A
1901 views
Brand Dahua
Model DHI-LM27-P301A
Color Black
Display
Panel IPS
Response Time 5ms (OD)
Screen Size 27”
Resolution 2560×1440
Aspect Ratio 16:9;
Brightness 350nits
Viewing Angle 178°(H)/178°(V)
Refresh Rate 75Hz
Backlight E-LED
Contrast Ratio 1000:1
Color Support 100% sRGB, 102% NTSC, 98% DCI-P3, 92% Adobe RGB
Connectivity
Interface DP1.4×1,HDMI 2.1×1,Type C 65W×1,Audio out×1
Physical Specification
Weight Net Weight: 5.98kg; Gross Weight: 8.84kg
Dimension Dimension(W×H×D): 613.3*367*57.2mm(without stand); Package(W×H×D): 915*454*163mmmm
Tilt -5° ±1.5° ~20° ±1.5°
Power
Power Supply AC 100-240V~,50/60Hz,2.0A
Power Consumption Typ. 38W, Max. 135W
Features
  1. The 2560*1440 resolution produces clearer and more vivid pictures;
  2. IPS panel for wide viewing angles with 3-sided frameless design;
  3. 178°H/178°V extra-wide viewing angle for overall viewing performance;
  4. Wide color gamut:100% sRGB, 102% NTSC, 98% DCI-P3,
  5. Rich interfaces, 65W type-C can support reverse charging;
  6. 5ms fast response time with no image blurring or ghosting.
  7. Supporting PIP/PBP to display the screens of two devices on the display simultaneously.
  8. The angle can be adjusted to meet different needs.
Bad Good
What is the Dahua DHI-LM27-U401A 27 inch UHD 4K Bezel Less Monitor price in bd 2026?