Dahua DHI-LM55-F400 55 inch UHD LED Monitor
0৳
Ex Tax: 0৳
  • Stock: Out Of Stock
  • Brand: Dahua
  • Model: DHI-LM55-F400
  • SKU: DHI-LM55-F400
5875 views
It is requested to know about the stock and delivery of the product before ordering
  • Resolution: 4K UHD (3840×2160)
  • Display: IPS LED, 60Hz, 8ms
  • Ports: HDMI 2.0 ×1, HDMI 1.4×1, VGA×1, USB 2.0×1, Audio×1, RJ45 ×1
  • Features: Low Blue Light, VESA Wall Mount
Model
Brand Dahua
Model DHI-LM55-F400
Color Black
Display
Response Time 8ms
Screen Size 55″
Resolution 3840×2160 (UHD)
Aspect Ratio 16:9
Brightness 300cd/㎡
Viewing Angle 178°(H)/178°(V)
Refresh Rate 60Hz
Backlight LED
Contrast Ratio 1200:1
Audio/Video Features
Speakers 7W×2
Power
Power Supply AC100~240V (+/-10%), 50/60 Hz
Signals
Input HDMI 2.0×1, HDMI 1.4×1, VGA×1, USB 2.0×1, Audio×1, RJ45(RS232)×1
Key Features:
Write a review
Note: HTML is not translated!
Bad Good
What is the Dahua DHI-LM55-F400 55 inch UHD LED Monitor price in bd 2026?