Dahua LM22-B201S 21.45” FHD Monitor
0৳
Ex Tax: 0৳
  • Stock: Out Of Stock
  • Brand: Dahua
  • Model: DHI-LM22-B201S
  • SKU: DHI-LM22-B201S
2951 views
It is requested to know about the stock and delivery of the product before ordering
Model
Brand Dahua
Model DHI-LM22-B201S
Color Black
Display
Panel IPS
Response Time OD 4ms
Screen Size 21.45″
Resolution 1920×1080 (FHD)
Aspect Ratio 16:9
Brightness 250 cd/㎡(max)
Viewing Angle 178°(H)/178°(V)
Refresh Rate 100Hz (max)
Backlight LED
Contrast Ratio 1000:1
Connectivity
VGA Yes
HDMI Yes
Audio/Video Features
Speakers 1Wx2
Physical Specification
Weight Net Weight : 2.18kg (4.8lb); Gross Weight : 3.12 kg (6.9lb)
Dimension Dimension with stand (W×H×D): 492.7×284.0x48.4mm (20“x11.2”x1.9”); Package(W×H×D) : 598x99x366mm (23.6“x4.0”x14.5”)
Power
Power Supply DC 12V
Power Consumption 22W
Signals
Input VGA×1, HDMI×1
Output NO
Warranty & Others
Warranty 3 Years
The Dahua LM22-B201S is an advanced 22-inch monitor that offers a stunning viewing experience for your daily tasks and multimedia experiences. With its Full HD resolution of 1920 x 1080 and a refresh rate of 100 Hz , this monitor with IPS panel provides sharp images with vivid colors and clear details .
Benefits of an IPS panel
Stylish and functional design
Eye protection for comfortable viewing
Connections
• HDMI (1)
• VGA (1)
The advantage of the Dahua brand
Write a review
Note: HTML is not translated!
Bad Good
What is the Dahua LM22-B201S 21.45” FHD Monitor price in bd 2026?